صفحه اصلي > اخبار > اطلاعیه های داخلی 

اخبار > دستورالعمل، جدول زمانبندی برگزاری و فراخوان عمومی سومین دوره انتخابات کمیته های انضباط کار

 


  چاپ        ارسال به دوست

دستورالعمل، جدول زمانبندی برگزاری و فراخوان عمومی سومین دوره انتخابات کمیته های انضباط کار


دستورالعمل، جدول زمانبندی برگزاری و فراخوان عمومی سومین دوره انتخابات کمیته های انضباط کار شرکت مخابرات ایران و شرکت های تابعه از سوی دفتر هماهنگی کمیته های انضباطی کار شرکت مخابرات ایران ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، دستور العمل برگزاری سومین دوره انتخابات نمایندگان کارگران و سرپرستان درکمیته های انضباط کار شرکت مخابرات ایران و شرکت های تابعه به شرح زیر اعلام شد:
1) منظور از کمیته انضباط کار ، مقررات اصلاحی تعیین موارد قصور و نقض دستور العمل های انضباط کار موضوع تبصره 2 ماده 27 قانون کار و آیین نامه انضباط کار شرکت مخابرات ایران و شرکتهای تابعه می باشد .
2) مطابق ماده 5 آیین نامه انضباط کار در هریک از شرکتهای مخابرات استانی و شرکت مخابرات ایران ، دو نفر نماینده کار فرما ، دو نفر نماینده کارگران و یک نفر نماینده سرپرستان ( کارشناس مسئول و بالاتر ) تعیین می گردد؛ مشروط بر اینکه حداقل یک نفر زیر نظر سرپرست مربوطه مشغول به کار باشد .
شایان ذکر است انتخاب نماینده سرپرستان استثنائاً در شرکت مخابرات ایران دو نفر خواهد بود .
3) به استناد ماده 6 آیین نامه انضباط کار شرکت متبوع ، مدت عضویت در کمیته انضباط کار 2 سال و انتخاب مجدد اعضاء در کمیته بلامانع می باشد . لازم به ذکر است براساس تبصره یک ماده 6 این آیین نامه در هنگام انتخاب نمایندگان در هر مورد یک نفر به عنوان عضو علی البدل تعیین می شود که در صورت قطع رابطه عضو اصلی برای باقی مانده دوره عضویت حسب مورد جایگزین می شود .
4) رای دهندگان در روز انتخابات تا تاریخ 94/11/17 الزاماً ابلاغ انتصاب پست کارشناس مسئول و بالاتر را بایستی داشته باشند تا بتوانند در انتخابات نماینده سرپرستان شرکت نمایند .
5) هیئت نظارت متشکل از نمایندگان ، معاونت توسعه سرمایه انسانی ، معاون مالی ، حراست ، بازرسی ، روابط عمومی و امور بین الملل ، دفتر مدیرعامل و دفتر هماهنگی کمیته های انضباط کار، مسئولیت وصول تقاضای کاندیداتوری ، احراز صلاحیت ، نظارت ، تایید صحت انتخابات و اعلام منتخبین را عهده دار خواهند بود .
6) پس از پایان شمارش آراء هیئت نظارت ، با حضور نماینده اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ، صحت برگزاری انتخابات و اعلام منتخبین را از طریق سایت مربوطه و با نصب آگهی در تابلو اطلاعات اطلاع رسانی می نماید.

شایان ذکر است تمامی کاربران می توانند با وارد کردن کد ملی خود در قسمت نام کاربری و رمز عبور، به سامانه متصل شوند و به منظور رعایت نکات امنیتی، رمز عبور خود را تغییر داده و همچنین شماره همراه خود را صرفا شماره همراه اول با پیش شماره 091 وارد و ویرایش نمایند.

ضمناً شماره تماس 3017-021 جهت پاسخگویی به سئوالات احتمالی همکاران محترم در شرکت مخابرات ایران و شرکت های تابعه می باشد که در این رابطه، در خصوص قوانین و مقررات مرتبط ، آقای حمید پوررمضانی، کارشناس حقوق دفتر هماهنگی کمیته های انضباط کار و در زمینه مسایل فنی ( صرفاً پاسخ به نمایندگان IT در استان ها) آقای مهندس محمدرضا محمدحسینی از اداره کل طراحی ، پیاده سازی و مدیریت عملیات شرکت مخابرات ایران معرفی می گردند.

 

آغاز فرآیند انتخابات کمیته های انضباط کار

فرآیند برگزاری سومین دوره انتخابات کمیته های انضباط کار شرکت مخابرات ایران و شرکت های تابعه از امروز 17 بهمن ماه 94 با انتشار فراخوان عمومی، آغاز شد و نتایج نهایی انتخابات پس از طی یک بازه زمانی 37 روزه و مسیرهای دوازده گانه جدول زمان بندی، در تاریخ 24 اسفندماه 94 اعلام خواهد شد.

همچنین، شروع رأی گیری این دوره از انتخابات در کل کشور روز 16 اسفند سال جاری خواهد بود.

بر اساس این خبر، شرکت های مخابرات استانی که دارای تشکل صنفی (انجمن صنفی یا شورای اسلامی کار) هستند، انتخابات فقط برای نمایندگان سرپرستان به صورت الکترونیکی انجام شده و شرکت هایی که فاقد تشکلات صنفی و کارگری هستند، انتخابات به صورت یکپارچه (اعم از سرپرستان و نمایندگان کارکنان) انجام خواهد شد.

این گزارش می افزاید، مطابق ماده 5 آیین نامه انضباط کار انتخاب سرپرستان، یک نفر به انتخاب سرپرستان و نمایندگان کارگران و دو نفر به انتخاب کارگران انجام می گیرد. همچنین، برگزاری انتخابات در شرکت مخابرات ایران و شرکت های تابعه به استناد ماده 6 آیین نامه انضباط کار شرکت متبوع بوده و مدت عضویت در کمیته مذکور دو سال و انتخاب مجدد اعضاء در کمیته بلامانع می باشد.

شایان ذکر است، بر اساس تبصره 1 ماده 6 آیین نامه مذکور در هنگام انتخاب نمایندگان در هر مورد یک نفر به عنوان عضو علی البدل تعیین می شود، که در صورت قطع رابطه عضو اصلی، برای باقی مانده دوره عضویت، حسب مورد جایگزین می شود.

گفتنی ست، آقای حمید پور رمضانی به عنوان کارشناس حقوقی دفتر هماهنگی کمیته های انضباط کار کارکنان با شماره تماس 88704893، پاسخگوی سوالات همکاران در خصوص قوانین و مقررات مرتبط با موضوع خواهد بود.

 

 


١٢:٣٠ - دوشنبه ١٩ بهمن ١٣٩٤    /    عدد : ٨١٤١٨    /    تعداد نمایش : ٢٨٥٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سهام

قیمت پایانی سهام: 3843
قیمت روز قبل: 3817