صفحه اصلي > اخبار > اخبار توسعه 

اخبار > مخالفت مجلس با فوریت طرحی درباره حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی

 


  چاپ        ارسال به دوست

مخالفت مجلس با فوریت طرحی درباره حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی

نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون برنامه ششم درباره حمایت از پیام رسان‌های داخلی مخالفت کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس با ۱۰۴ رای موافق، ۶۵ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۲۲ نماینده حاضر در مجلس به یک فوریت طرح الحاق دو تبصره به بند ۳ ماده ۶۷ قانون برنامه ششم رای مثبت ندادند.

احمد سالک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس به عنوان یکی از متقاضیان فوریت این طرح گفت: باید مدیریت فضای مجازی در کشور تقویت شود. نمی‌توان با پیام رسان خارجی زندگی کرد. در کشورهای دیگر از پیام رسان‌های بومی استفاده می‌کنند که نمونه آن در چین و ژاپن است.

 

وی افزود: شورای عالی فضای مجازی سیاست‌هایی را تصویب کرده اما به خوبی اجرایی نمی‌شود. باید وزارت ارتباطات در این باره به وظیفه‌اش عمل کند. در حال حاضر هویت کسانی که وارد پیام رسان‌ها و فضای اینترنت می‌شوند مشخص نیست که این خطر جدی برای خانواده‌ها محسوب می‌شود.

 

همچنین احد آزادیخواه به عنوان موافق این طرح،گفت: بیش از ۱۰۰ نفر از نمایندگان درخواست بررسی این طرح به صورت دوفوریتی را دارند، چرا که یکی از خلاءهای جدی ما تعیین تکلیف پیام رسان هاست.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰ میلیون نفر از جمعیت کشورمان از پیام رسان های وارداتی استفاده می کنند و بر این اساس باید پیام رسان های داخلی کشور تقویت شوند.

همچنین حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین در مخالفت با این طرح ، گفت: مخالفت بنده با طرح مذکور این است که صیانت از پیام رسان ها را نمی توان در یک بازه زمانی موقت بررسی کرد و همچنین جای این قانونگذاری در برنامه پنجساله توسعه نیست.

با مخالفت نمایندگان با یک فوریت این طرح، طرح به صورت عادی در مجلس بررسی می‌شود.


١٠:٠٧ - سه شنبه ١٣ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٢٢٦٩    /    تعداد نمایش : ٢٣٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سهام

قیمت پایانی سهام: 2820
قیمت روز قبل: 2956