صفحه اصلي > اخبار > مقالات 

مقالات

 


5G
آشنایی با روند توسعه نسل پنجم شبکه تلفن همراه، 5G
در حالی که هنوز در بسیاری از نقاط دنیا از اینترنت 4G با عنوان انقلابی در سرویس شبکه تلفن همراه یاد می‌شود، این روزها بزرگان جهان فناوری بر 5G یا همان نسل پنجم شبکه ارتباطات متمرکز شده‌اند.
 شنبه ٢١ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
فایده شبکه ملی اینترنت چیست؟
شبکه ملی اطلاعات یا طرحی که پیش از این با تعابیر مختلفی همچون اینترنت ملی از آن یاد شده بود، ضریب نفوذ دسترسی به اینترنت را در حالی ارتقا می‌دهد که با اجرای فاز سوم این طرح متوسط سرعت دسترسی به پهن‌باند ثابت به ۵ مگابیت، پهن باند سیار به ۴ مگابیت بر ثانیه خواهد رسید.
 يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
5 کلیدواژه فاوا در سال 95
سال 95 به روزهای پایانی خود نزدیک می‌شود. سالی با اتفاق بسیار در حوزه آی‌سی‌تی کشور. طرح‌ها و پروژه‌های بسیاری که در این حوزه بعضی از آنها اجرایی و ساماندهی شدند و یا در آستانه کار هستند و نیاز به بررسی بیشتر دارند و یا به سال‌های بعدی و فراموشی موکول شدند.
 چهارشنبه ١١ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
شش عاملی که صنعت مخابرات را تا سال 2020 مختل خواهند کرد!
برای آماده کردن این پیش‌بینی در خصوص چند سال آینده صنعت مخابرات، ابتدا صدها پیش‌بینی صورت گرفته توسط دیگر ناظران صنعت را، به طور دقیق بررسی کردیم. بسیاری از این پیش‌بینی‌ها به شدت فنی بودند، طوری‌که یک دکترای مهندسی و یک دانشنامه مخفف، به منظور دنبال کردن این بحث، مورد نیاز بود. در این پیش‌بینی، سعی ما بر این بود که بر روی عوامل خارجی پیش‌برنده این صنعت تمرکز کنیم. شش اختلال عمده که بیش‌ترین تغییر در مخابرات را تا سال 2020 به وجود خواهند آورد عبارتند از:
 دوشنبه ٩ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
رونمایی از نقشه راه «نسل 5» ارتباطی کشور
نقشه راه نسل 5 ارتباطی کشور (5G) تا پایان سال رونمایی می شود و هدف از تدوین نقشه راه، کسب آمادگی لازم قبل از ورود این تکنولوژی جدید به کشور در زمینه های زیرساخت، تولید محتوا و ... است چرا که 5G مانند نسل های 3G و 4G نیست که تنها با نصب آنتن BTS بتوان از آن بهره برداری کرد.
 شنبه ٧ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
رونمایی از نقشه راه «نسل 5» ارتباطی کشور
نقشه راه نسل 5 ارتباطی کشور (5G) تا پایان سال رونمایی می شود و هدف از تدوین نقشه راه، کسب آمادگی لازم قبل از ورود این تکنولوژی جدید به کشور در زمینه های زیرساخت، تولید محتوا و ... است چرا که 5G مانند نسل های 3G و 4G نیست که تنها با نصب آنتن BTS بتوان از آن بهره برداری کرد.
 سه شنبه ٣ اسفند ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
توسعه فناوری اطلاعات
رتبه ۸۹ ایران در توسعه فناوری اطلاعات
مروری بر آمارهای رسمی گویای آن است که تا پایان سال ۲۰۱۵ میلادی ایران در زمینه توسعه ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات ، رتبه ۱۵ منطقه و ۸۹ جهان را به خود اختصاص داده است.
 يکشنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
بازار فناوری اطلاعات
پیش بینی بازار فناوری اطلاعات در ۲۰۱۷
موسسه تحقیقاتی فارستر تازه ترین گزارش خود در زمینه بودجه های اختصاص یافته در جهان به حوزه فناوری اطلاعات را منتشر کرده که نشانگر چشم اندازی مثبت در سال ۲۰۱۷ است.
 سه شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اينترنت اشيا چطور زندگي را در ايران و جهان بهبود مي دهد/تحول تازه با هوشمندسازي
اينترنت اشيا به وسايلي اشاره دارد كه با اتصال به شبكه اينترنت از طريق اپليكيشن هاي موجود در تلفن هاي هوشمند و تبلت كنترل و مديريت مي شوند.
 سه شنبه ١٢ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
6 تکنولوژي اي که اينترنت را متحول خواهند کرد
اينترنت يکي از مهم ترين اختراعات بشر در دوران مدرن است. اگرچه تخمين هاي کنوني گوياي اين هستند که در حاضر تنها 40 مردم در سر تا سر کره ي زمين دسترسي به اينترنت دارند. با روز به روز بيش تر اهميت يافتن اتصال به اينترنت نسبت به گذشته، تکنولوژي هاي جديد در حال فرا رسيدن هستند تا تمام دنيا را با خدمات بهتر و سريع تر اينترنت مجهز کنند
 يکشنبه ١٠ بهمن ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

سهام

قیمت پایانی سهام: 2312
قیمت روز قبل: 2307