صفحه اصلي > اخبار > مقالات 

مقالات

 


فیبرنوری
فیبرنوری آینده گریزناپذیر مخابرات
فیبرنوری که محدودیتی در پهنای باند ندارد و سرعت‌های ۱۰۰ مگابیتی را نیز پوشش می‌دهد، در مقایسه با سیم مسی، هزینه‌های نگهداری و پشتیبانی شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس‌های اینترنتی را کاهش می‌دهد؛ به همین دلیل مسوولان کشور به لزوم توسعه‌ی آن تاکید دارند.
 سه شنبه ٢١ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
تحول دیجیتالی، ضرورتی برای اصلاح ساختارها و نهادها
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کابینه دوازدهم، در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت:‌ لزوم اتخاذ رویکرد راهبردی به تحول دیجیتال کشور و بازآفرینی کل دولت و از همه مهم‌تر و پیشرو‌تر بخش ICT کشور برای تحقق اهداف عالی توسعه کشور ،دیگر تنها یک اقدام به تغییر نیست؛ بلکه ضرورتی اجتناب ناپذیر برای تحول کشور عزیزمان است.
 چهارشنبه ٨ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
ایجاد ۱۰۰‌هزار شغل در حوزه فناوری اطلاعات
ایجاد مشاغل جدید و متنوع در عصر اطلاعات و ارتباطات، با توجه به تحولات تکنولوژیکی و به‌خصوص فناوری اطلاعات، مستلزم شناخت ماهیت این مشاغل است.
 يکشنبه ٥ شهريور ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
شبکه ملی اطلاعات
شبکه ملی اطلاعات؛ سخت افزاری محتاج نرم‌افزار
حالا که شبکه ملی اطلاعات در حال تکمیل است و به روزهای پایانی عملیاتی‌سازی خود نزدیک می‌شود، علاوه بر فرصت‌هایی نظیر افزایش سرعت اینترنت، افزایش امنیت اطلاعاتی و کاهش روند طولانی بوروکراسی و تبادل داده بین سازمان‌های دولتی و تسهیل انجام امور اداری برای مردم، اما الزاماتی را نیز می‌طلبد تا این پروژه عظیم و پر سر و صدای دولت یازدهم بتواند برای کشور مفید فایده باشد.
 سه شنبه ١٧ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اينترنت اشياء در ايران؛ ما هم متصل مي شويم
سال 1373/ 1994 رضا راجي، در نشريه تخصصي «موسسه مهندسان برق و الکترونيک» (IEEE Spectrum) مفهوم «اينترنت اشيا» را به عنوان بسته هاي کوچکي از داده ها که به سوي مجموعه وسيعي از گره ها (نودها) حرکت و به اين ترتيب، تمام لوازم الکترونيکي خانه را به گونه اي به هم وصل مي کنند که همگي به طور خودکار عمل کنند، شرح داد.
 دوشنبه ١٦ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
سلاطین فناوری‌های تجاری و سازمانی دنیا
سال ۲۰۱۷ شاهد رشد قابل‌توجه در سرمایه‌گذاری در کلود و رشد تکنولوژی‌های جدید در فضاهای کاری مانند هوش مصنوعی و اینترنت اشیا است، درست به همین دلیل هم بعضی شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها در حال شکل دادن به این عرصه هستند.
 دوشنبه ٩ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اینترنت اشیا
اینترنت اشیاء؛ گریز از محدودیت زمان و مکان
در سال‌های اخیر پدیده نوظهوری به نام اینترنت اشیا تحولاتی نوین را در حوزه فناوری‌های اطلاعاتی به وجود آورده که برخی از کارشناسان را بر آن داشته است تا از آن با عنوان "انقلاب اینترنت اشیا" یاد کنند. دلیل این اهمیت در امکان کنترل از راه دور مکان است که پدیده‌ای بی سابقه محسوب می‌شود.
 چهارشنبه ٤ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
الزامات مالی،فنی،تجاری،ساختاری،منابع انسانی برای تحقق برنامه ره نگاشت
این مقاله تنها با هدف مشارکت در رهنگاشت شرکت مخابرات ایران نوشته شده و نوعی ابراز ارادت به نام شرکت مخابرات ایران است. با هدف برنده شدن در مقاله نویسی نبوده و تنها جهت بالا بردن سطح آگاهی همکاران مشتاق و علاقه مند نوشته شده است.
 چهارشنبه ٢٨ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
وضعیت ارتباطی روستاها چه بهبودی داشته است؟
تجهیز ۲۷ هزار روستای کشور به اینترنت پرسرعت و افزایش شبکه پهن‌باند داخلی از ۶۲۴ به ۱۰ هزار گیگابیت بر ثانیه که منجر به رشد ۱۰ برابری کاربران اینترنت شده، از دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محسوب می‌شود اما با وجود این، هنوز هم انتقاداتی به اقدامات این وزارتخانه مطرح می‌شود.
 يکشنبه ٢٥ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دنیای بعد از مرگ گوشی‌های هوشمند
سرانجام یک روز، روزی نه چندان نزدیک و البته نه چندان دور، فرا می‌رسد که دیگر اثری از گوشی‌های هوشمند نخواهد بود، همانطور که ابزارهای دیگری بعد از ظهور آنها از بین رفتند.
 دوشنبه ١٩ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

سهام

قیمت پایانی سهام: 2016
قیمت روز قبل: 2002