صفحه اصلي > اخبار > مقالات 

مقالات

 


اینترنت اشیا
اینترنت اشیاء؛ گریز از محدودیت زمان و مکان
در سال‌های اخیر پدیده نوظهوری به نام اینترنت اشیا تحولاتی نوین را در حوزه فناوری‌های اطلاعاتی به وجود آورده که برخی از کارشناسان را بر آن داشته است تا از آن با عنوان "انقلاب اینترنت اشیا" یاد کنند. دلیل این اهمیت در امکان کنترل از راه دور مکان است که پدیده‌ای بی سابقه محسوب می‌شود.
 چهارشنبه ٤ مرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
الزامات مالی،فنی،تجاری،ساختاری،منابع انسانی برای تحقق برنامه ره نگاشت
این مقاله تنها با هدف مشارکت در رهنگاشت شرکت مخابرات ایران نوشته شده و نوعی ابراز ارادت به نام شرکت مخابرات ایران است. با هدف برنده شدن در مقاله نویسی نبوده و تنها جهت بالا بردن سطح آگاهی همکاران مشتاق و علاقه مند نوشته شده است.
 چهارشنبه ٢٨ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
وضعیت ارتباطی روستاها چه بهبودی داشته است؟
تجهیز ۲۷ هزار روستای کشور به اینترنت پرسرعت و افزایش شبکه پهن‌باند داخلی از ۶۲۴ به ۱۰ هزار گیگابیت بر ثانیه که منجر به رشد ۱۰ برابری کاربران اینترنت شده، از دستاوردهای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محسوب می‌شود اما با وجود این، هنوز هم انتقاداتی به اقدامات این وزارتخانه مطرح می‌شود.
 يکشنبه ٢٥ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دنیای بعد از مرگ گوشی‌های هوشمند
سرانجام یک روز، روزی نه چندان نزدیک و البته نه چندان دور، فرا می‌رسد که دیگر اثری از گوشی‌های هوشمند نخواهد بود، همانطور که ابزارهای دیگری بعد از ظهور آنها از بین رفتند.
 دوشنبه ١٩ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
کاهش تعرفه اینترنت داخلی گامی از سوی اپراتورها برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات
اپراتورهای تلفن همراه و ثابت کشور در اقدامی هماهنگ با تفکیک اینترنت داخلی از بین المللی و کاهش تعرفه اینترنت داخلی گام مهمی در اجرایی شدن فاز سوم شبکه ملی اطلاعات که قراراست درآینده ای نزدیک راه اندازی شود برداشتند و سهم خود را ایفا کردند.
 شنبه ١٧ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
هک
چه کنیم تا هک نشویم؟
با توجه به ضرورت ارتقای آگاهی عمومی افراد جامعه در استفاده از فضای مجازی و همچنین آموزش سازمان ها و اقشار مختلف در راستای رعایت ایمنی لازم در شبکه ها، پلیس فتای استان یزد هفت روش مقابله با هک را در اختیار مردم قرار داده است.
 شنبه ٣ تير ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
رسانه‌های ارتباطی
ظهور دراژه‌های رنگی ارتباطی و سیر تحولات در رسانه‌های ارتباطی
ارتباطات در دنیای امروز در مقایسه با آنچه درگذشته اتفاق می‌افتاد بسیار متنوع‌تر، گسترده‌تر و پیچیده‌تر شده است. به همین نسبت، روش‌های ارتباطی نیز با سرعت فزاینده متحول می‌شوند.
 چهارشنبه ٣١ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
اینترنت اشیا
اینترنت اشیا و رشد سرمایه‌گذاری جهانی
سرمایه‌گذاری جهان در این بخش تا پایان سال جاری میلادی به بیش از 800 میلیارد دلار می‌رسد . اینترنت اشیا بی‌شک مهم‌ترین پدیده دنیای تکنولوژی در سال‌های اخیر است که توانسته به تمام بخش‌های زندگی روزمره و کاری افراد نفوذ کرده و تحولات چشمگیری ایجاد کند. حالا تمایل به استفاده از این تکنولوژی در بخش‌های متفاوت آنقدر زیاد شده است که انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری در اینترنت اشیا به سرعت رشد کند.
 دوشنبه ٢٩ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
5G
تفاوت 5G و 4G در چیست؟
5G به‌سرعت در حال توسعه است و تمام صنایع را دگرگون خواهد کرد. در این مقاله، جنبه‌های مختلف این فناوری انقلابی را بررسی می‌کنیم.
 يکشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
صنعت مخابرات
6 نیرویی که صنعت مخابرات را تا سال 2020 دگرگون می‌کنند
کریستوفر سورداک محقق ارشد شرکت HP، در مطالعه‌ای 6 نیروی عمده را شناسایی کرد که تا سال 2020 آینده صنعت مخابرات را دستخوش تحولاتی جدی می‌کنند. شناخت این روندها مدیران حوزه تله‌کام را قادر خواهد ساخت تا با درک فرصت‌ها و تحولات مستتر در آینده، جهت‌گیری‌های سازمانی را تنظیم و برای کسب مزیت رقابتی پایدار برنامه‌ریزی کنند. این 6 روند به شرح زیر هستند.
 دوشنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

سهام

قیمت پایانی سهام: 1932
قیمت روز قبل: 1974