صفحه اصلي > اخبار > مقالات 

مقالات

 


عجایب تکنولوژی در سال 2017
نمایشگاه CES هر سال دستاوردهای جدیدی را به صنعت تکنولوژی معرفی می‌کند. در نمایشگاه امسال که به میزبانی آمریکا برگزار شد، فناوری‌های مربوط به نمایشگر‌های خانگی، توسعه زیرساخت‌های اینترنت و حرکت به سوی 5G، ودروهای خودران، برقی، آینده انرژی، پهپادها، هوش مصنوعی، دستیاران شخصی هوشمند، نسل جدید پردازنده‌ها و واقعیت مجازی از جمله پیشران‌های سال جدید میلادی به حساب می‌آیند. «دنیای اقتصاد» در گزارشی به بهانه برگزاری این نمایشگاه به معرفی تحولات پیش‌بینی شده در سال جدید میلادی در حوزه تکنولوژی پرداخته است.
 چهارشنبه ٢٩ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
چگونه با حفظ شماره از یک اپراتور به اپراتور دیگر برویم؟
اجرای طرح ترابردپذیری شماره‌ها که امکان تغییر اپراتور تلفن همراه بدون تعویض شماره مشترک را فراهم می‌کند، در سیم‌کارت‌های اعتباری حدود سه و در سیم‌کارت‌های دائمی حدود پنج روز زمان می‌برد.
 سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
نمایشگاه CES
ترسیم یک سال آینده تکنولوژی
آنچه نمایشگاه CES را به‌عنوان مهم‌ترین رویداد تکنولوژی معرفی می‌کند نه صرفا یک یا چند محصول جدید در این عرصه که مجموعه‌ای متعدد و غنی از سخنرانی‌ها، کنفرانس‌ها، کارگاه‌ها، فضاهای نمایشگاهی، جلسات مطبوعاتی و ... به‌صورت فشرده است که طی چند روز در چند محل جداگانه در لاس‌وگاس‌ برگزار می‌شود.
 چهارشنبه ٢٢ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
نقش رویکرد تجاری در تحقق برنامه ره‌نگاشت
مهندس بیدخام ، مدیر مسئول نشریه ارتباطات ، به ارتقای جایگاه برنداشاره کرد و گفت : مدیران بایستی با نگاه تجاری استراتژی‌ها و کارکنان را در جهت این رویکرد هدایت سازند، و کارکنان نیز باید این رویکرد جدید را که در برنامه تحول نیز به صراحت مورد توجه قرار گرفته است آموخته، پذیرفته و به عنوان یک فرهنگ در خویش نهادینه سازند. در ادامه می خوانیم:
 چهارشنبه ٢٢ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
دونالد ترامپ فناوری را دردسرساز خواند
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب هفته گذشته نسبت به فعالیت‌های هکری روسیه در گروه‌های وابسته به حزب دموکرات در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری امریکا عکس‌العمل نشان داد و در صحبت‌های خود گفت:‌ «من فکر می‌کنم ما باید با این جریان زندگی سازگار شویم و آن را بپذیریم.»
 شنبه ١٨ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
تحلیل بودجه فاوای کشور در سال ۹۶
افزایش ۱۳ درصدی اعتبارات برنامه‌ای، کاهش هفت درصدی اعتبار ردیف‌های متفرقه، افزایش ۳۰ درصدی درآمد دولت از فعالیت‌ها و افزایش ۱۶ درصدی سود ویژه شرکت‌های دولتی فعال از تغییرات لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ نسبت به سال ۱۳۹۵ در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات است.
 چهارشنبه ١٥ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
اینترنت اشیا
پیش بینی اینترنت اشیا در سال ۲۰۱۷ ؛
۱۸میلیارد وسیله به اینترنت متصل می شود/ انتقال ۱۱اگزابایت اطلاعات
مرکز ملی فضای مجازی آمارهای جهانی منتشر شده در خصوص اتصال اشیا به اینترنت درسال های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰ و فرصت ها و تاثیرات اقتصادی بیشماری که این فناوری برای کسب و کارها فراهم می کند را منتشر کرد.
 سه شنبه ١٤ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
2016، سال بزرگ‌ترین هک‌های تاریخ
هنوز هم تیتر اول بسیاری از روزنامه‌های بزرگ جهان به ماجرای فعالیت‌های هکری روسیه در انتخابات ریاست جمهوری امریکا اختصاص دارد و البته کارشناسان امنیتی می‌گویند این تنها اتفاق سایبری بزرگ سال 2016 نیست و دنیای فناوری شاهد جرایم سایبری بزرگتری هم بوده است. در حقیقت می‌توان گفت اتفاقات بزرگی که صورت گرفت، باعث شد تا 2016 به لقب «سال هک» معرفی شود. این عنوان از سوی بسیاری از مراکز امنیتی بزرگ مطرح شد و کارشناسان اعلام کردند بیشترین میزان حملات هکری بزرگ تاریخ در طول سال 2016 صورت گرفت.
 دوشنبه ١٣ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
فناوری اطلاعات
پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ٤ برابری فعالان حوزه فناوری؛
در سال ٩٦ بخش خصوصی در صنعت «ict » فعال می‌شود
مهندس قنبری رییس هیات مدیره شرکت مخابرات ایران گفت: پیش‌بینی می‌کنیم در سال ٩٦ بخش خصوصی ٤ برابر بخش دولتی، در حوزه فناوری اطلاعات سرمایه‌گذاری کند.
 چهارشنبه ٨ دی ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>
فیلترینگ
مسئول فیلترینگ کیست؟
شاید اولین مرجعی که کاربران مسئولیت فیلتر سایت‌ها، بازی‌ها و صفحه‌ها را به آن نسبت دهند، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و حتی شخص وزیر باشد، در صورتی که تنها درصدی از تصمیم‌گیری‌ درباره این موضوع بر عهده این نهاد است.
 يکشنبه ٢١ آذر ١٣٩٥ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

سهام

قیمت پایانی سهام: 2268
قیمت روز قبل: 2269