صفحه اصلي > اخبار > مقالات 

مقالات

 


گذر به IPV۶ اهمیت دارد
با توجه به افزایش دستگاه‌هایی که از پروتکل اینترنت استفاده می‌کنند، در آینده نزدیک هیچ IPv۴ آزادی باقی نمی‌ماند و همین موضوع لزوم گذر به IPV۶ را تأیید می‌کند؛ اتفاقی که در بیشتر کشورهای جهان پیاده‌سازی شده و مسؤولان در ایران هم به آن تاکید دارند
 شنبه ١١ اسفند ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
"هوشمندسازی شهرها" راه‌حل توسعه شهری در دنیای مدرن
به هنگام صحبت درباره تحولات شهری، معمولا ذهن‌ها به سمت مگاشهرهای بزرگ همچون شانگهای، دبی یا هنگ کنگ معطوف می‌شود یا به هنگام صحبت در موردپیشرفت‌های تکنولوژیکی، سان‌فرانسیسکو و منطقه سیلیکون‌ولی به ذهن می‌رسنداما واقعیت این است که شهرهای پیش‌رو در این انقلابِ رو به رشد شهری اغلب غیرمنتظره هستند.
 شنبه ١١ اسفند ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
بررسی روان‌شناسانه «باور غلط دکل‌هراسی» در ایران
موضوع تاثیرات احتمالی آنتن‌های موبایل بر سلامت مردم مدت‌ها است که مطرح است و البته همچنان هیچ تحقیقی نتوانسته مضر بودن امواج این آنتن‌ها برای انسان را به اثبات برساند.
 چهارشنبه ٢٨ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
ایجاد سهولت یا دست‌وپاگیری؟ قانون روی قانون پیام‌رسان‌ها!؟
مجلس شورای اسلامی در حالی می‌خواهد طرحی برای ساماندهی پیام‌رسان‌ها تصویب کند که شورای عالی فضای مجازی سال گذشته با بررسی این موضوع، مصوبه‌ای با عنوان «سیاست‌ها و اقدامات ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی» تصویب کرده بود.
 چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
هوشمندسازی فرآیندها با استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات برای تسهیل فعالیت‌ها
دولت الکترونیکی خدمتی است که اگر از مرحله‌ شعار به عمل برسد، به واسطه‌ آن می‌توان در کنار صرفه‌جویی ۳۳۰ میلیارد تومانی اتصال کارت سوخت به کارت بانکی، ۱۴۴۰ میلیارد تومان در هزینه‌ قبوض صرفه‌جویی کرد و این موارد شاید ابتدایی‌ترین بهره‌برداری‌ها از هوشمندسازی فرآیندهای دولتی باشند.
 چهارشنبه ٢١ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
تبدیل به یک شرکت هوشمند دیجیتال با اجرای ستاره دیجیتال
همیشه می‌گویند، برای انجام هر کاری، برداشتن قدم‌های اول، مهم‌ترین و سخت‌ترین مرحله است و بعدازآن پیش روی کار با مسیر و هدف معین‌شده، آسان خواهد بود؛ اما شاید این درست‌تر باشد که پایبندی و استواری در کار نیز به‌اندازه گام‌های اول، در ثمر و نتیجه فعالیت‌ها تأثیرگذار است.
 چهارشنبه ٧ آذر ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
کارشناسان و فعالان حوزه فاوا در پاسخ به سؤال چرا تولید محتوا در کشور درآمدزا نیست؟
اخیراً خبری از قول سایت salary.com در یکی از روزنامه‌ها منتشر شد که نشان می‌دهد درآمد ماهانه تولید محتوا در کشورهای خارجی نزدیک به 5 هزار دلار است و سهم کشور ما از این درآمد به یک پنجم می‌رسد. از این‌رو این سؤال‌ها پیش می‌آید که براستی چالش‌های درآمدزایی تولید محتوا در کشور چیست؟ و برای رفع آنها چه باید کرد تا بتوان درآمدزایی در زمینه تولید محتوا در کشور را افزایش داد. برای پاسخ به این سؤال‌ها روزنامه ایران به سراغ کارشناسان و فعالان عرصه تولید محتوا رفته و نظر آنها را جویا شده است.
 دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
معاون سازمان فناوری اطلاعات:
۱۳ مخاطره استفاده از فیلترشکن ها
معاون امنیت فضای تبادل اطلاعات سازمان فناوری اطلاعات ایران مخاطرات امنیتی استفاده از فیلترشکن‌ها در کشور را تشریح کرد و گفت: آلودگی گسترده کاربران و نشت اطلاعات از جمله این مخاطرات است.
 سه شنبه ١ خرداد ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
نمایندگان مجلس و کارشناسان فاوا در گفت و گو با «ایران :
آیا تشکیل کمیسیون ویژه فضای مجازی در مجلس ضرورت دارد
بتازگی خبری انتشار یافت مبنی بر اینکه تعدادی از نمایندگان با امضای نامه‌ای درخواست تشکیل «کمیسیون ویژه فضای مجازی» را به مجلس شورای اسلامی داده‌اند. درخواست کمیسیون ویژه فضای مجازی در مجلس، در حالی مطرح می‌شود که کمیته ارتباطات کمیسیون صنعت، معدن و تجارت و کمیسیون فرهنگی مجلس مسائل فضای مجازی در بخش فرهنگی و سخت افزاری و نرم‌افزاری را بررسی و پیگیری می‌کنند.
 چهارشنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
شیوه هوشمندسازی مدارس تغییر می کند
گروه هوشمند سازی مدارس مرکز برنامه ریزی، منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش پیش نویس طرح شیوه نامه هوشمندسازی مدارس را تدوین کرد.
 شنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

سهام

قیمت پایانی سهام: 5868
قیمت روز قبل: 5625