صفحه اصلي > اخبار > مقالات 

اخبار > آیا تشکیل کمیسیون ویژه فضای مجازی در مجلس ضرورت دارد

 


  چاپ        ارسال به دوست

نمایندگان مجلس و کارشناسان فاوا در گفت و گو با «ایران :

آیا تشکیل کمیسیون ویژه فضای مجازی در مجلس ضرورت دارد

 

بتازگی خبری انتشار یافت مبنی بر اینکه تعدادی از نمایندگان با امضای نامه‌ای درخواست تشکیل «کمیسیون ویژه فضای مجازی» را به مجلس شورای اسلامی داده‌اند. درخواست کمیسیون ویژه فضای مجازی در مجلس، در حالی مطرح می‌شود که کمیته ارتباطات کمیسیون صنعت، معدن و تجارت و کمیسیون فرهنگی مجلس مسائل فضای مجازی در بخش فرهنگی و سخت افزاری و نرم‌افزاری را بررسی و پیگیری می‌کنند.

 

به گزارش ایران آنلاین در پی اعلام این خبر، روزنامه ایران به سراغ چند نفر از امضاکنندگان این درخواست و نمایندگان کمیسیون‌های فرهنگی و صنعت، معدن و تجارت و کارشناسان فضای مجازی رفت تا نظر آنها را درباره تشکیل این کمیسیون ویژه بداند و اینکه آیا ضرورت تشکیل چنین کمیسیونی در مجلس احساس می‌شود؟

 

کمیسیونی برای موارد خاص

امیرآبادی فراهانی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی که یکی از امضاکنندگان درخواست تشکیل کمیسیون ویژه فضای مجازی است به «ایران» گفت: طبق آیین‌نامه 44 داخلی، مجلس می‌تواند در موارد مهم کشور کمیسیون ویژه‌ای تشکیل دهد. پیش از این نیز کمیسیون‌هایی مانند کمیسیون ویژه اصل 44، کمیسیون ویژه برجام و... تشکیل شده است. ما نیز در نامه‌ای درخواست تشکیل این کمیسیون ویژه فضای مجازی را داده‌ایم و قرار است در صحن علنی مجلس مطرح شود. البته ابتدا باید تشکیل کمیسیون در مجلس رأی بیاورد و بعد 15 نفر از متخصصان در بخش‌های مختلف مانند صنایع، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، امنیت ملی و... در این کمیسیون عضو شوند و مسائل فضای مجازی را در موارد خاص و مهم به صورت کاملاً تخصصی بررسی کنند

 


١٢:٤٨ - چهارشنبه ١٩ ارديبهشت ١٣٩٧    /    عدد : ٩٩٥٩٩    /    تعداد نمایش : ٤٢٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
سهام

قیمت پایانی سهام: 6195
قیمت روز قبل: 6007