چاپ        ارسال به دوست

بیانیه انجمن صنفی مخابرات تهران بمناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

بسمه تعالی

انقلاب اسلامی یک تاریخ سراسر ظلم و طغیان را قطع نمود

( آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب )

قرار بود و قرار است که انقلاب اسلامی ، انقلابی باشد که شرافت را به انسان باز گرداند .

سی و هفت سال پیش ، ملت ایران با نگرش حق خواهی و تعالی جویی ، بزرگترین تحول سیاسی اجتماعی خاورمیانه و به تعبیری جهان را رقم زد .

اقتدار نظامی و رونق اقتصادی ناشی از فروش نفت و درآمدهای سرسام آور آن ، نتوانست ضعف های سیستماتیک حکومت پهلوی و فقدان فضای دموکراسی را پوشش دهد و ثمرۀ تبعیض های اجتماعی و نادیده گرفتن نقش ، رأی و نظر طبقات میانی و فرودست اجتماعی در قالب خشم انقلابی امّت بروز و ظهور یافت .

پیروز میدان ، ارادۀ برخاسته از توده های ملّت بود ، چنانکه پایگاه های مردمی نقش آفرینی نموده و حکومت به ظاهر مقتدر ، فرمایشی و نمایشی پهلوی در برابر طوفان ارادۀ ملّی سرنگون گردید .

در اندیشۀ رهبران انقلاب ، از تأسیس نظام سیاسی جمهوری اسلامی تاکنون ، توجه به رویکرد حذف تبعیض ها و رفع محرومیت ها جایگاه ویژه ای داشته است ، که نتیجه معین آن به عنوان تکلیف نظام جمهوری اسلامی ، ایجاد امنیت و رفاه اجتماعی در کلیه سطوح جامعه می باشد .

تعمـیم نظریۀ عدالت اجتماعی در سیستم های اقتصادی و اجتماعی از برکات این نظام می باشد که مع الأسف این معنای بلند در مقام اجرا تنزل یافته و در کشاکش منافع زودگذر کانون های جذب قدرت و ثروت کمتر بدان پرداخته می شود ، این آسیب علاوه بر تحمیل هزینه های پیدا و ناپیدا برای کشور ، اعتماد عمومی جامعه را نیز متأثر و مخدوش می سازد .

امروزه ، با تثبیت نظام و فائق آمدن بر تهدیدهای داخلی و خارجی ، ضرورت بازنگری مناسبات داخلی در عرصه کلان اقتصادی تا بنگاه های کوچک بیش از پیش احساس می گردد . تمکین و اجرای کامل قوانین مصوب در این حوزه ، از جانب مردم و صاحبان سرمایه و تولید ، مسیر دستیابی به عدالت اجتماعی را هموار می سازد .

انجمن صنفی کارگری شرکت مخابرات استان تهران ، با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ، همگان را به اندیشه در علل ایجاد انقلاب و مسیر طی شده و مهم تر از آن موقعیت کنونی دعوت می نماید .

یادمان باشد انقلاب اسلامی ، انقلاب آب و نان نبود و ارزش های متعالی انسان ، به زبان های متفاوت و توسط طیف های مختلف اجتماعی مطالبه گردید ، هدف رفع ظلم و تبعیض بوده و می باشد .

بدانیم اگر انقلاب ها برای برانداختن ریشۀ ظلم است ، باید گام نخستین و نخستین گام ، در جهت برطرف کردن ظلم ، از مظلومترین ها باشد ، یعنی محرومان ... وگرنه قیام هایی خواهد بود در جهت جابجایی قدرت و ثروت ، نه بیشتر ...

خودمان را دعوت می کنیم به عمل در این راستا ، تا بدانیم که معیار انقلابی بودنمان نه به شعار است و تبلیغ که به شعور است و عمل .

و براین مبنا ، امید داریم که به لطف خداوند در حاکمیت مجدِد و محیی سنت های الهی یاریگر حضرتش باشیم .

 

انجمن صنفی کارگری شرکت مخابرات استان تهران


٠٩:٤٣ - چهارشنبه ٢١ بهمن ١٣٩٤    /    عدد : ٨١٤٨٢    /    تعداد نمایش : ١٦٧٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید