چاپ        ارسال به دوست

نشست مشترک تشکلهای صنفی شرکتهای مخابرات استانی

 نشست مشترک تشکل های صنفی شرکت های مخابرات استانی   به میزبانی انجمن صنفی کارگری شرکت مخابرات استان تهران برگزار شد.

در این جلسه که با حضور نمایندگان شورای اسلامی کار شرکتهای مخابرات استان مازندران ، کردستان ، همدان و نمایندگان انجمنهای صنفی شرکتهای مخابرات استان آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی ، قزوین ، خوزستان ، یزد ، تهران و نماینده هیأت موسس انجمن شرکت مخابرات استان خراسان رضوی برگزار شد، شجاعی رییس هیأت مدیره انجمن تهران ضمن خیر مقدم به مدعوین و ارایه گزارش فعالیتهای قانونی انجمن و رایزنیهای صورت گرفته خواستار انسجام تشکلهای صنفی سراسر کشور در ساختار قانونی گردید ، در ادامه نمایندگان حاضر در جلسه بر اساس برنامه تعیین شده و نمایندگان استانهای یزد و آذربایجان شرقی از طریق ویدیو کنفرانس نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

پس از بحث و تبادل نظر در خصوص مسایل صنفی جاری بیانیه پایانی نشست تهیه و به تأیید حاضرین رسید .متن بیانیه نشست تشکلهای صنفی


برنامه اجتناب ناپذیر خصوصی سازی در شرکت مخابرات ایران بموجب سیاستهای اجرائی اصل 44 قانون اساسی نوید توسعه سازمان در حوزۀ خدمات ارتباطی و تعالی و بهبود وضعیت پرسنل و کارکنان را می داد . که این مهم طی سنوات گذشته و بواسطۀ ضعف عوامل داخلی و فشارهای خارجی در قالب تحریم ها و اعمال محدودیتها در حد مورد انتظار به انجام نرسیده است .
در حال حاضر و با سپری شدن تحریم های ناعادلانه و تثبیت عوامل ایجاد رشد ، انتظار می رود فرآیند برون رفت از بحرانها و رسیدن به جایگاه بایسته و شایسته شرکت مخابرات ایران و شرکتهای تابعه اجرا گردد .
نمایندگان تشکلهای صنفی با تأکید بر جایگاه بی بدیل نیروی انسانی در مسیر رشد و تعالی سازمان و حمایت از سیاستهای اجرایی همسو با منافع مشترک مدیریت سازمان ، پرسنل و صاحبان سهام و نیز نقد عملکردهای یکجانبه گرایانه که منجر به آسیبهای فراگیر می شود ، مواضع اولین نشست مشترک خود را اعلام می نمایند :

-    مجموعه کارکنان در سراسر ایران در کنار مدیریت ، بمنظور افزایش بهره وری ، سودآوری و کسب رتبه ممتاز اپراتوری خود را متعهد به اهداف سازمان می داند .

-    انتظار می رود مجموعۀ مدیریت کلان مخابرات ایران و مدیران ارشد استانی با شفاف سازی و انعکاس واقعیتهای موجود نسبت به بهبود فضای اعتماد سازمانی و اصلاح روابط کارگری و کارفرمایی اقدام نمایند .

-    بخش عـمده ای از دغدغه پرسنل شریف شرکـت مخابرات تأمیـن هزینـه های زندگی می باشد که بر مبنای آئین نامه های اجرایی مصوب لازم است نظام جبران حقوق و دستمزد این مجموعه در سازمان بصورت کامل و بدون نقصان و کاستی اجرا گردد . تأدیه مطالبات معوقه پرسنل و اجرای آئین نامه های مربوطه در آینده در این زمینه مورد تأکید است .

-    درخواست اجرای آئین نامه طبقه بندی مشاغل با نگرش اعطای امتیازات لحاظ شده در طرح با موافقت کارفرما در قالب اعطای گروههای شغلی، حق جذب، اجرای مسیر توسعۀ راهکار شغلی ، احتساب مدارک تحصیلی مازاد بر شغل بمنظور حمایت از فرآیند آموزش و ارتقا سطح تحصیلات کارکنان، اجراء مباحث مرتبط با سایر حقوق پرسنل در طرح طبقه بندی مشاغل .

-    دعوت به رایزنی و اتخاذ تصمیم کلان و استـراتژیک در خـصوص یکسان سازی صندوقهای بازنشستگی 7% تامین اجتماعی و 9% خدمات کشوری به منظور تکریم و حفظ شأن و جایگاه پرسنل در طول خدمت و پس از رسیدن به مرحلۀ بازنشستگی .

-    در خاتمه انجمن صنفی و شوراهای اسلامی کار با تأکید بر برگزاری نشستهای مشترک ، ملزم به ایجاد تمهیدات لازم جهت ثبت کانون انجمنها و شوراهای صنفی در سطح کشور می گردند تا با اجرای این روند تمامی پرسنل در هر جای ایران نقش و تأثیر لازم در تصمیمات کلان و صنفی پیدا کند .

 


١٣:٠٧ - دوشنبه ٣ اسفند ١٣٩٤    /    عدد : ٨١٧٨٠    /    تعداد نمایش : ١٦٦٨


کاربر مهمان
1394/12/06 11:13
2
0
اول موفقیت وسربلندی شرکت بعد رسیدگی به حقوق نیروی انسانی . آرزوی موفقیت برایتآن دارم خسرو فراقی داریان
1394/12/04 11:13
3
0
متن بیانیه : بسمه تعالی برنامه اجتناب ناپذیر خصوصی سازی در شرکت مخابرات ایران بموجب سیاستهای اجرائی اصل 44 قانون اساسی نوید توسعه سازمان در حوزۀ خدمات ارتباطی و تعالی و بهبود وضعیت پرسنل و کارکنان را می داد . که این مهم طی سنوات گذشته و بواسطۀ ضعف عوامل داخلی و فشارهای خارجی در قالب تحریم ها و اعمال محدودیتها در حد مورد انتظار به انجام نرسیده است . در حال حاضر و با سپری شدن تحریم های ناعادلانه و تثبیت عوامل ایجاد رشد ، انتظار می رود فرآیند برون رفت از بحرانها و رسیدن به جایگاه بایسته و شایسته شرکت مخابرات ایران و شرکتهای تابعه اجرا گردد . نمایندگان تشکلهای صنفی با تأکید بر جایگاه بی بدیل نیروی انسانی در مسیر رشد و تعالی سازمان و حمایت از سیاستهای اجرایی همسو با منافع مشترک مدیریت سازمان ، پرسنل و صاحبان سهام و نیز نقد عملکردهای یکجانبه گرایانه که منجر به آسیبهای فراگیر می شود ، مواضع اولین نشست مشترک خود را اعلام می نمایند : - مجموعه کارکنان در سراسر ایران در کنار مدیریت ، بمنظور افزایش بهره وری ، سودآوری و کسب رتبه ممتاز اپراتوری خود را متعهد به اهداف سازمان می داند . - انتظار می رود مجموعۀ مدیریت کلان مخابرات ایران و مدیران ارشد استانی با شفاف سازی و انعکاس واقعیتهای موجود نسبت به بهبود فضای اعتماد سازمانی و اصلاح روابط کارگری و کارفرمایی اقدام نمایند . - بخش عـمده ای از دغدغه پرسنل شریف شرکـت مخابرات تأمیـن هزینـه های زندگی می باشد که بر مبنای آئین نامه های اجرایی مصوب لازم است نظام جبران حقوق و دستمزد این مجموعه در سازمان بصورت کامل و بدون نقصان و کاستی اجرا گردد . تأدیه مطالبات معوقه پرسنل و اجرای آئین نامه های مربوطه در آینده در این زمینه مورد تأکید است . - درخواست اجرای آئین نامه طبقه بندی مشاغل با نگرش اعطای امتیازات لحاظ شده در طرح با موافقت کارفرما در قالب اعطای گروههای شغلی، حق جذب، اجرای مسیر توسعۀ راهکار شغلی ، احتساب مدارک تحصیلی مازاد بر شغل بمنظور حمایت از فرآیند آموزش و ارتقا سطح تحصیلات کارکنان، اجراء مباحث مرتبط با سایر حقوق پرسنل در طرح طبقه بندی مشاغل . - دعوت به رایزنی و اتخاذ تصمیم کلان و استـراتژیک در خـصوص یکسان سازی صندوقهای بازنشستگی 7% تامین اجتماعی و 9% خدمات کشوری به منظور تکریم و حفظ شأن و جایگاه پرسنل در طول خدمت و پس از رسیدن به مرحلۀ بازنشستگی . - در خاتمه انجمن صنفی و شوراهای اسلامی کار با تأکید بر برگزاری نشستهای مشترک ، ملزم به ایجاد تمهیدات لازم جهت ثبت کانون انجمنها و شوراهای صنفی در سطح کشور می گردند تا با اجرای این روند تمامی پرسنل در هر جای ایران نقش و تأثیر لازم در تصمیمات کلان و صنفی پیدا کند .
کاربر مهمان
1394/12/04 9:45
1
0
لطفا مسائل مطرح شده در جلسات اتحادیه صنفی از طریق سایت اداره اطلاع رسانی شود. تشکر/حسینی
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید