صفحه اصلي > راهنمای مشترکین > معرفی خدمات > سرويس SIP PHONE 

سرويس SIP PHONE

 

SIP PHONE

 شرح سرویس :


SIP PHONE یا VOIP PHONE یا SOFTPHONE تلفن هایی هستند که از تکنولوژی VOIP برای برقراری تماس بر بستر شبکه IP بجای شبکه های سنتی PSTN استفاده می کنند. Sip پروتکل و یا یکی از مجموعه راه های اتصال صدا بر روی بستر اینترنت است و در واقع یکی از قدرتمند ترین این راه ها و مسیرهای ارتباطی است که باعث می شود کلیه محصولات صرف نظر از برند و ویژگی که دارند در صورت تبعیت از این پروتکل بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.
نحوه استفاده :
برای استفاده از SIP PHONE به یکی از روش های زیر می توان عمل کرد :
1- SIP CLIENT : یک client (که به آن User Agent Client نیز گفته می شود) یک برنامه کاربردی است که درخواست sip را می فرستد. این نرم افزار می تواند بر روی اسمارت فون ها نیز نصب شود.
2- SOFT PHONE : Soft phone ها( PC هایی هستند که اپلیکیشن Soft Phone را نصب کرده اند) یاCisco SIP IP phone ها که می توانند درخواست SIP را آغاز کنند و به آن پاسخ دهند.
3- SIP PHONE سخت افزاری : این تلفن ظاهر و کاربرد مشابه تلفن معمولی دارد با این تفاوت که به صورت مستقیم به شبکه دیتا متصل می شود. این تلفن ها یک هاب کوچک دارند که از طریق آن می توانند اتصال شبکه را با کامپیوتر به اشتراک به گذارند.
برخی ویژگی های SIP PHONE :
- قابلیت ارائه چند تلفن بر روی یک خط . به این معنی که با دریافت سرویس SIP PHONE می توان بیش از یک تلفن را بسته به پهنای باندی که خط مشترک پشتیبانی می کند بر روی همان خط فراهم کرد و به کاربران ارائه کرد.به عنوان مثال شما می توانید از 4 خط sip phone با شماره های متفاوت که برروی یک خط تلفن معمولی که سرویس sip phone بر روی آن راه اندازی شده است استفاده کنید.
- قابلیت نصب client مورد نیاز برای استفاده از سرویس بر روی تلفن های همراه شخصی و برقراری مکالمات با WI-FI بجای تلفن های ثابت معمولی .
- و سایر ویژگی ها شامل : شماره گیری مختصر ، محدود کردن تماس های خروجی ، مسدود کردن تماس های ورودی ، هشدار زمانی و ...

تعرفه

  • حق اتصال سرویس به صورت علی الحساب مبلغ 500000 ریال و برای سرویس صدا روی ADSLمی باشد.
  • هزینه مکالمات شامل : شهری با تخفیف 33 درصد(به جای 45 ریال ،30 ریال )می باشد.
  • هزینه نصب و تجهیزات مورد نیاز به عهده مشتری می باشد .

 

سهام

قیمت پایانی سهام: 2261
قیمت روز قبل: 2262