صفحه اصلي > اخبار > آرشیو اخبار 

اخبار > مراسم روز خبرنگار در دفتر روابط عمومی مخابرات منطقه تهران برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم روز خبرنگار در دفتر روابط عمومی مخابرات منطقه تهران برگزار شد

با حضور ناجی معاون مالی ،تدارکاتی و منابع انسانی مدیرمخابرات منطقه تهران، نظری مدیرکل مالی، ادیبی مدیرکل دفتر حقوقی، ذوالفقاری مدیرکل دفتر روابط عمومی، کرمی مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری، احقاقی و باقری از حوزه مقاومت بسیج مخابرات منطقه تهران، حجت الاسلام و المسلمین محسنی مشاور فرهنگی مدیریت مخابرات منطقه تهران و روسا و کارشناسان دفتر روابط عمومی ،مراسم گرامیداشت روز خبرنگار برگزار شد.

به گزارش پیام تهران آنلاین در این مراسم ناجی معاون مالی ،تدارکاتی و منابع انسانی در سخنانی ضمن تبریک روز خبرنگار به دست اندرکاران حوزه خبر و اطلاع رسانی دفتر روابط عمومی بویژه کارکنان اداره انتشارات ، واحد سایت و واحد ارتباط با رسانه های دفتر روابط عمومی، با تاکید بر ضرورت اطلاع رسانی و انعکاس اخبار صحیح و موثق اظهار داشت: زاویه نگاه خبرنگار باید بگونه ای باشد که ضمن بازتاب صحیح خبر، ارایه تحلیل و عوامل دخیل در رویداد به منظور ثبت تجارب عبرت آمیز برای آیندگان نیز صورت پذیرد.

ناجی با اشاره به واقعه شهران و انعکاس خبری آن در رسانه ها، نگرش همه جانبه خبرنگار را در انتشار خبر این رویداد موثر دانست و با بیان اینکه هر خبر تشکیل دهنده بخشی از تاریخ مخابرات منطقه تهران است تصریح کرد: خبرنگاران علاوه بر ثبت انعکاس اخبار، می توانند با مکتوب سازی سایر اخبار در وقایع نگاری تاریخ مخابرات منطقه تهران ایفاگرنقش ارزنده ای باشند.

معاون مالی ،تدارکاتی و منابع انسانی مدیریت مخابرات منطقه تهران در بخش دیگری از سخنان خود عضویت ذوالفقاری مدیرکل دفتر روابط عمومی بعنوان عضو هیئت رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی های سازمان ها و دستگاه های استان تهران را تبریک گفت و برای تمامی دست اندرکاران عرصه خبر و روزنامه نگاری آرزوی موفقیت کرد.

گفتنی است ذوالفقاری مدیرکل دفتر روابط عمومی ضمن تشریح روند تولید محتوا و انتشار آن در رسانه های داخلی مجموعه مخابرات منطقه تهران گفت: تهیه گزارش و خبر از دورترین مراکز مخابرات و همچنین پوشش خبری تمامی مراسم ها و برنامه های مخابرات در سریع ترین زمان ممکن با هدف تقویت انگیزه و انسجام درون سازمانی در دستورکار قرار دارد.

ذوالفقاری افزود: تکامل و ارتباط گیری مناسب و مطلوب با رسانه های برون سازمانی نیز با هدف انعکاس اخبار مثبت و همچنین دریافت نظرات و آرای مردم که در رسانه های جمعی منعکس می شود ،از نکات بارز ارتباط با رسانه های دفتر روابط عمومی به شمار می رود.

مدیرکل دفتر روابط عمومی با تقدیر از حمایت ها و پشتیبانی مناسب مدیران ارشد مخابرات بویژه مدیریت مخابرات منطقه تهران و معاونت مالی، تحقق اهداف و رسالت های دفتر روابط عمومی در تقویت جایگاه و ارتقای سطح مخابرات منطقه تهران در نزد افکار عمومی و مشتریان را در گرو انسجام و وحدت میان اجزای شکل دهنده نظام اطلاع رسانی مخابرات منطقه تهران قلمداد کرد.

ذوالفقاری همچنین از رویکرد جدید دفتر روابط عمومی مبنی بر حضور در مجامع و تشکل های نهاد روابط عمومی استان تهران خبر داد و افزود:عضویت مدیرکل دفتر روابط عمومی مخابرات منطقه تهران بعنوان عضو هیئت رییسه هماهنگی روابط عمومی استان تهران که از سوی استاندار و فرماندار تهران در نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های مطرح شد، نقطه عطفی در تاریخ روابط عمومی مخابرات منطقه تهران است که حسن اهتمام و حمایت مدیران ارشد مجموعه مخابرات منطقه تهران، جایگاه ویژه ای را برای روابط عمومی مخابرات منطقه تهران به ارمغان آورد.

شایان ذکر است در مراسم روز خبرنگار در دفتر روابط عمومی، حجت الاسلام و المسلمین محسنی مشاور فرهنگی مدیریت و رییس ستاد اقامه نماز مخابرات منطقه تهران نیز امانت داری، صداقت و راستگویی و ارسال به موقع خبر را از ویژگی های خبرنگار حرفه ای برشمرد و با اشاره به فرازهایی از زیارت نامه امام حسین (ع) تصریح کرد: امام حسین (ع) از خون قلب خود بخشید تا مردم را از اشتباه و گمراهی نجات دهد و همانگونه که مقام معظم رهبری فرموده اند خبرنگار جنس خبرش ، همان قیام امام حسین (ع) است.

کرمی مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری نیز در این مراسم با بیان اینکه خبرنگار زبان گویای جامعه است گفت: روحیه پژوهشگری، نکته سنجی، سرعت در انتشار خبر توام با نگاه ژرف اندیشانه ، از وجوه بارز خبرنگاران است که بعنوان سفیران آگاهی و دانایی و پل ارتباطی میان سازمان ها و جامعه به کار و تلاش مشغول هستند.

بهروز کرمی همچنین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری ،باتاکید بر ضرورت امید آفرینی و تزریق روحیه نشاط در جامعه، روز خبرنگار را به فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی دفتر روابط عمومی تبریک گفت.

به اطلاع می رساند در این مراسم ادیبی مدیرکل دفتر حقوقی نیز به اهمیت کار خبرنگاران و حساسیت های خطیر خبرنگاری اشاره کرد و گفت: در روند تولید و انتشار خبر رعایت اصول محوری همچون انسانیت، عقلانیت، انصاف، عدالت، اثرگذاری عمیق و با بایسته ای در جامعه به همراه خواهد داشت.

ادیبی افزود: فرهنگ سازی و ارتقای سطح بینش مخاطبان نیز از جمله رسالت های مهم رسانه ها به شمار می رود که همکاران دفتر روابط عمومی نیز در این زمینه همواره موفق و پیروز هستند.

محمد علی احقاقی فرمانده حوزه مقاومت بسیج مخابرات منطقه تهران نیز که به همراه مهندس باقری معاون اداره کل مخابرات منطقه هشت با اهدای گل در مراسم روز خبرنگار حضور یافته بود، با ادای احترام و یادآوری روح پاک تمامی شهدای رسانه اظهار داشت: یاد شهید "رهبر" از خبرنگاران حوزه دفاع مقدس که اخبار فتوحات رزمندگان اسلام با صدای جاودانه او در اذهان مردم ایران اسلامی به ثبت رسیده است و همچنین تمامی شهدای عرصه خبر را گرامی می داریم.

احقاقی با اشاره به سوابق فعالیت های خود در عرصه اطلاع رسانی و انتشار خبر اذعان کرد: خوشحالم که سال ها در حوزه خبر و امور فرهنگی بعنوان دو جز لاینفک عرصه فرهنگ سازی حضور داشته ام و امیدواریم همکاران خوب دفتر روابط عمومی با تاسی از سلوک و منش شهدای رسانه در مسیر اطلاع رسانی و آگاهی بخشی همواره پیروز و سربلند باشند.

گفتنی است موسی الرضا شبرنگی رییس اداره انتشارات دفتر روابط عمومی نیز در سخنانی حضور مدیران ارشد حاضر در مراسم روز خبرنگار را حاکی از حسن اهتمام مجموعه مخابرات تهران به موضوع اطلاع رسانی و رشد آگاهی ها قلمداد کرد و با بیان اینکه شناسایی و کشف روزنه های امید و انعکاس اخبار در رویدادهای مجموعه مخابرات منطقه تهران با هدف انگیزه بخشی توام با تقویت انسجام و همدلی درون سازمانی صورت می گیرد، ضرورت توسعه و تعمیق فرهنگ پاسخگویی را در تحقق رسالت های خطیر کار خبرنگاری مورد تاکید قرار داد.

لازم به ذکر است در این مراسم پخش نماآهنگ مربوط به نحوه شهادت شهید "صارمی" خبرنگار جمهوری اسلامی ایران که در 17 مرداد 1377 در حمله طالبان در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در قندهار به شهادت رسید، همچنین نماآهنگ یاد و خاطره شهدای رسانه و توزیع هدایا و شاخه گل از دیگر برنامه های به اجرا درآمده مراسم روز خبرنگار در مخابرات منقطه تهران بود.

 


١٤:٤١ - چهارشنبه ١٧ مرداد ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٠٧٦٣    /    تعداد نمایش : ٢٨١


کاربر مهمان
1397/05/17 17:50
0
0
اقای ذوالفقاری مدیرکل محترم دفتر روابط عمومی ضمن تبریک روز خبرنگار خدمت شما و تمام عزیزان در روابط عمومی انتخاب شایسته شما را بعنوان عضو هیئت رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی های سازمان ها و دستگاه های استان تهران تبریک عرض می نمایم / میزابی نژاد
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج