صفحه اصلي > اخبار > آرشیو اخبار 

اخبار > ضرورت هوشمندسازی مدیریت شهری برا ی اشتغال زایی

 


  چاپ        ارسال به دوست

وزیر ارتباطات در افتتاحیه هشتمین نمایشگاه تخصصی شهر هوشمند:

ضرورت هوشمندسازی مدیریت شهری برا ی اشتغال زایی


در آئین افتتاحیه هشتمین نمایشگاه تخصصی "شهر هوشمند" در محل نمایشگاه بین المللی مشهد با اشاره به اینکه صفت هوشمندی به مدیریت شهری بر می‌گردد، گفت: در شهر هوشمند ما با شهروندی سروکار داریم که هوشمندی دارد و مدیران باید از آن استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت مخابرات ایران ،آذری جهرمی در بازدید از بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی ایرانکام و هشتمین نمایشگاه شهر هوشمند و غرفه مخابرات منطقه خراسان رضوی با اشاره به اینکه شرکت مخابرات ایران با ارائه سرویس های متنوعی که به مردم ارائه می دهد توانسته است زیرساخت های خوبی را در حوزه فناوری و ارتباطات در کشور ایجاد کند بیان کرد: برگزاری چنین نمایشگاهی که در آن بیش از ۲۵۰ شرکت و استارت آپ ها گرد هم جمع شدند به پیشرفت تکنولوژی و فناوری اطلاعات کمک بسیار زیادی میکند و زمینه مساعدی را برای هوشمند سازی شهر مشهد ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه از دوجهت شهر هوشمند دارای اهمیت است، افزود: نخست اینکه مشهد ویترین جمهوری اسلامی است و اولین مواجهه بسیاری از توریست‌ها به ایران تجربه اقامت شهر مشهد است و تصویری که از شهر مشهد در ذهن توریست شکل می‌گیرد می‌تواند تصویر کل ایران باشد.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نکته دوم شهر هوشمند را فراهم آوردن خلاقیت‌های تحصیل کرده‌های حوزهای سی تی عنوان کرد و گفت: افرادی پای کار می‌آیند که در این حوزه‌ها به صورت تخصصی کار می کنند، بنابراین هوشمندسازی مدیریت شهری خودش یکی از مهم‌ترین پروژه‌های حوزه اشتغال است.


وی گفت: فضای مجازی می ‌تواند تبدیل به بستری در کشور شود که مورد استفاده قرار بگیرد و جوانان از آن برای توسعه کسب و کار خود استفاده کنند و روی این بستر کسب و کار بومی شکل دهند.


آذری جهرمی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مسئله فیلترینگ اشاره کرد وگفت: ما با مسئله فیلترینگ به تازگی روبرو نبوده ایم و واقعیت این است که تجربه نشان داده فیلترینگ جواب نمی‌ دهد.

 

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم فضای مجازی را در کشور توسعه داده و در این حوزه به سوی استقلال پیش رویم و در فضای جهانی سهم خود را افزایش دهیم به یک حرکت همسو و هم جهت بین مسئولان و توجیه و همگام سازی مردم نیاز داریم.


مدیر مخابرات منطقه خراسان رضوی هم با اشاره به اینکه مخابرات سعی دارد با ایجاد زیر ساخت مناسب ارتباطی در کشور زمینه شکوفائی شرکت ها و استارت آپ های نوپا را ایجاد کند بیان کرد:خوشبختانه با فعالیت های خوبی که در حوزه زیرساخت در خراسان رضوی انجام داده ایم اکنون تمامی شهرهای استان تحت پوشش اینترنت نسل سوم و چهارم هستند.


مهندس علی کارگزار گفت:ما توانسته ایم با ایجاد سرویس های جدید مانند FTTH و دیگر سرویس ها با کمک فناوری فیبر نوری مشکل ارتباط بسیاری از شرکت های که در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می کنند را حل کنیم.


٠٩:٢٨ - يکشنبه ١٦ دی ١٣٩٧    /    عدد : ١٠٢٧١٢    /    تعداد نمایش : ٢١٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج