صفحه اصلي > اخبار > آرشیو اخبار 

اخبار > شرکت مخابرات ایران نقش کلیدی در تحقق و توسعه شبکه ملی اطلاعات دارد

 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران
دکتر سراییان :

شرکت مخابرات ایران نقش کلیدی در تحقق و توسعه شبکه ملی اطلاعات دارد

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران در مراسم رونمایی از دستاوردهای شرکت مخابرات ایران در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات بر نقش محوری و کلیدی این شرکت در تحقق و توسعه شبکه ملی اطلاعات تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل شرکت مخابرات ایران، دکترسراییان از 10 محور کلیدی برنامه های شرکت مخابرات ایران برای استقرار و توسعه شبکه ملی اطلاعات خبرداد و گفت : این شرکت برنامه خود را درحوزه های شبکه های مترو و انتقال ، شبکه های توزیع محتوا (CDN )، مدیریت منابع شبکه، زیرساخت آی پی، مراکز داده و میزبانی داخلی، شبکه های دسترسی، مراکز تبادل ترافیکIXPها، زیرساخت های مدیریتی و دسترسی به اینترنت، امنیت و خدمات پایه برای توسعه شبکه ملی اطلاعات انجام داده است.

وی افزود: برای تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات، شرکت مخابرات ایران به تامین منابع و سرمایه گذاری، توسعه سرمایه انسانی، ارایه خدمات نوین، تحول فرهنگی دربدنه مدیریتی واجرایی، تحول درساختار حاکمیت و مدیریتی، اصلاح فرایندها وتوسعه زیرساخت و شبکه و به کارگیری ابزارهای نوین پرداخت.

مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تشریح اقدامات مدرن سازی شبکه و فناوری اطلاعات گفت: در سال 96، 2500 میلیارد تومان و در سرمایه گذاری 5 ساله ، 10 هزار میلیارد تومان، سرمایه گذاری در این بخش خواهیم داشت.

وی از توسعه CDN در 4 نقطه از کشور خبر داد و گفت: ایجاد هم افزایی و رونق بخشی به کسب و کارهای مبتنی بر IP موجب افزایش ظرفیت ارائه خدمات محتوایی شبکه می شود.

دکتر سراییان همچنین به 82 پروژه تعریف شده شرکت مخابرات ایران در سال 95 اشاره کرد و گفت: اقدامات کلیدی مخابرات در سه محور بهینه سازی و بهره وری، توسعه و سرمایه گذاری و محصول و بازار جدید، مبتنی است که در نهایت موجب رهبری فناوری، امکان ارائه خدمات جدید و ایجاد درآمد پایدار برای شرکت مخابرت ایران خواهد شد.
وی با بیان اینکه توسعه باند پهن راهبرد اصلی گروه مخابرات ایران است، اضافه کرد: در بخش باند پهن همراه، شبکه wifi اپراتوری و زیرساخت شبکه LTE و در بخش باند پهن ثابت، دسترسی باند پهن برای خانه های مسکونی و hotspot های عمومی مورد نظر است.


١٥:٠١ - دوشنبه ٢٦ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٩٤٠٠٥    /    تعداد نمایش : ٦٤٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج