صفحه اصلي > اخبار > آرشیو اخبار 

اخبار > گسترش شبکه فیبر نوری در مناطق زلزله‌زده / پایداری وضعیت ارتباطی تمامی مناطق زلزله‌زده

 


  چاپ        ارسال به دوست

مدیر عامل شرکت مخابرات در گفت‌و‌گو با ایلنا خبر داد:

گسترش شبکه فیبر نوری در مناطق زلزله‌زده / پایداری وضعیت ارتباطی تمامی مناطق زلزله‌زده

مدیر عامل شرکت مخابرات ایران گفت: مخابرات برنامه دارد تا گام به گام شبکه سیم مسی را با شبکه فیبر نوری برای افزایش ظرفیت ارتباطات، پایداری و تقویت بیشتر و عدم خسارت در صورت تکرار سوانحی از جمله زلزله جایگزین کند.
دکترسراییان مدیر عامل شرکت مخابرات ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره فعالیت‌های شرکت مخابرات برای تسهیل ارتباطات در مناطق زلزله‌زده غرب کشور گفت: با توجه به تلاش‌های انجام شده و ارسال تعداد زیادی ژنراتورهای برق، سایت‌های سیار ارتباطی و تکنسین‌ها به مناطق زلزله‌زده در غرب کشور هیچ مشکلی در ارتباطات ثابت و همراه وجود ندارد و وضعیت ارتباطی تمامی مناطق زلزله‌زده پایدار است.
مدیر عامل شرکت مخابرات افزود: به دلیل قطعی برق و روند بسیار کند اتصال شبکه برق، در تمامی نقاط زلزله‌زده که نیاز به ژنراتور برق برای احیای ارتباطات بوده، از شهرهای مجاور ژنراتورهای دیزلی ارسال شده است تا سایت‌های ارتباطی نرمال سازی شود.
وی تاکید کرد: در مناطق زلزله زده تنها در دو ساعت اولیه به دلیل افزایش حجم ارتباطات، قطعی برق و خاموش شدن برخی سایت‌های ارتباطی مشکلاتی وجود داشت که خوشبختانه با تلاش گسترده اپراتورها و وزارت ارتباطات مشکلات رفع شد و هم اکنون هیچ مشکلی ارتباطی وجود ندارد.
دکتر سراییان با بیان این که برای توسعه ارتباطات کرمانشاه و نقاط زلزله زده برنامه ریزی شده است، گفت: شرکت مخابرات ایران بر اساس بازدید کارشناس از مناطق زلزله‌زده از جمله سر پل ذهاب برنامه ریزی کرده تا بعد از نرمال سازی مناطق زلزله‌زده، اقدام به توسعه وضعیت ارتباطی این مناطق کند.


١٣:٥٠ - شنبه ٢٧ آبان ١٣٩٦    /    عدد : ٩٦٨٠٩    /    تعداد نمایش : ٧٦٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج