صفحه اصلي > اخبار > مقالات 

مقالات

 


چند درصد ایرانی‌ها به اینترنت دسترسی ندارند؟
رشد جهشی کاربران اینترنت در ایران طی پنج ساله گذشته غیرقابل انکار است. در کنار این مساله اما باید دید سرانه دسترسی به اینترنت و همینطور سرانه حجم اختصاص یافته به هر ایرانی برای اینترنت داخلی و بین‌المللی در چه وضعیتی است.
 يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
آسیب‌پذیری اپراتورها در برابر استخراج ارزهای دیجیتالی
اپراتور تی موبایل به تازگی اعلام کرده است که بارها در معرض سوءاستفاده مجرمان سایبری و هکرها به منظوراستخراج ارزهای دیجیتالی همچون بیت‌کوین قرار گرفته است.
 يکشنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
کارشناسان حوزه فناوری در گفت و گو با «ایران» بررسی کردند؛
جای خالی بودجه «فاوا» در ردیف برنامه
در لایحه بودجه سال 97 برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مجموع حدود ۳ هزار و 906 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شد که نسبت به مصوب سال‌جاری (4هزار و 470 میلیارد تومان) حدود 560 میلیون تومان کاهش داشته است.
 يکشنبه ٨ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
گارتنر اعلام کرد:
رشد سرمایه‌گذاری IT در سال ۲۰۱۸
صنعت IT در سال‌های اخیر روند رشد نسبی را تجربه کرده است و تمایل سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری و حضور در این صنعت هم این موضوع را تایید می‌کند. جدیدترین بررسی‌های انجام شده از سوی موسسه تحقیقاتی گارتنر در این مورد نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری جهانی در صنعت IT در سال ۲۰۱۷ رشد سالانه ۵/ ۴ درصدی داشته است و انتظار می‌رود حجم این سرمایه‌گذاری در سال جدید میلادی به ۷/ ۳ تریلیون دلار برسد.
 سه شنبه ٣ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
چه کسانی تعرفه‌های اینترنت را تعیین می‌کنند؟
کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات نهاد مستقلی است که وظیفه سیاست‌گذاری، تدوین و تصویب مقررات را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات برعهده دارد. نظارت بر حسن اجرای قوانین و مقررات و حفظ حقوق مشترکین و کاربران از وظایف دیگر این کمیسیون است.
 دوشنبه ٤ دی ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
درآمد رومینگ بین‌المللی داده همراه ۸ درصد رشد خواهد داشت
انتظار می‌رود درآمد کل اپراتورهای مخابراتی از رومینگ داده همراه در سطح بین‌المللی تا سال 2022 به 31 میلیارد دلار برسد. این رقم در سال 2017 با نرخ رشد مرکب سالانه 8 درصدی به 21 میلیارد دلار رسیده است.
 سه شنبه ٢١ آذر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
محمدرضا بیدخام
رسانه‌ای به نام نمایشگاه
ضرورت برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی یا شرکت در آن‌ها، امروز که شرکت مخابرات ایران خصوصی شده و کشور در حوزۀ فناوری‌های ارتباطی فضایی رقابتی را تجربه می‌کند، هرروز بیش ‌از پیش عیان می‌گردد.
 يکشنبه ٢١ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
چند شرکت اینترنتی ایران در آستانه ادغام قرار گرفتند ائتلاف در بازار اینترنت ایران
دو شرکت بزرگ اینترنتی خصوصی در ایران با هم ادغام شده‌اند و به گفته محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادغام‌های بیشتری در بازار ارتباطات ایران در راه است.
 چهارشنبه ١٠ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران
در گفت وگو با دکترسراییان اعلام شد :
تغییردر روش ها، سازوکارها، فرایندها و تمامی تعاملات شرکت موفقیت به همراه می آورد
شرکت مخابرات ایران در سال 95 با روی کار آمدن هیئت‌مدیره جدید که شعارش انسجام و همدلی ست؛ توسعه و تحول عملیاتی و سازمانی را آغاز کرد. این تحول، بر ساختار اجتماعي موجود در کشور در حوزۀ مخابرات تأثیرگذار است. با تدوین برنامه مدون در طی زمان پنج‌ساله، شرکت مخابرات ایران مستعد تغيير وضعیت کنونی بازار ارتباطات شد و همچنین درصدد بود که در حوزه های تجارت، بازاریابی و جلب مشتری نیز تأثیرگذار باشد.
 سه شنبه ٢ آبان ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
هدیه برای خانه‌هایی که به سرعت نور وصل می‌شوند
اینترنت پرسرعت برای دانلود فیلم و نرم‌افزار، تلفن تصویری، مشاهده برنامه‌های زنده تلویزیونی با کیفیت HD و ۴K، بانکداری الکترونیک، بازی و خرید آنلاین، آموزش و پزشکی از راه دور و اینترنت اشیا از جمله سرویس‌های قابل ارائه به صورت همزمان بر بستر فیبر نوری است.
 دوشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>

سهام

قیمت پایانی سهام: 2202
قیمت روز قبل: 2201