چاپ        ارسال به دوست

کتاب زخم های متبرک به روایت جانبازان مخابراتی رونمایی شد


همزمان با سالروز میلاد قمر بنی هاشم حضرت ابوالفضل العباس(ع)، طی مراسمی با حضور مدیران ارشد مخابرات منطقه تهران و رییس امور ایثارگران شرکت مخابرات ایران و جمعی از جانبازان مخابرات منطقه تهران از کتاب زخم های متبرک به روایت جانبازان مخابراتی و به قلم موسی الرضا شبرنگی در سالن کنفرانس دفتر حراست چهارشنبه 21 فروردین ماه 1398 رونمایی شد.

به گزارش پیام تهران انلاین در این مراسم مهندس ملک جعفریان با تاکید بر ضرورت حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ، بهره گیری از فضای مجازی و مقابله با هجمه های رسانه ای دشمن را بمنظور معرفی هرچه بیشتر واقعیات و انتقال ارزش ها و مفاهیم مقدس هشت سال جنگ تحمیلی برای نسل جدید مورد تاکید قرار داد .
مدیرمخابرات منطقه تهران با بیان اینکه انتقال ارزش ها و آثار رشادت های رزمندگان اسلام بر امنیت فعلی کشور به انحای مختلف و با بهرگیری از روش هایی همچون تولید و نشر کتاب و سایرامور هنری از وظایف مهم بشمار می رود ، از دست اندرکاران تهیه و تولید کتاب زخم های متبرک تقدیر و و تجلیل کرد و ضمن تاکید بر انتشار گسترده تر کتاب ، خواستار بکارگیری روش ها وابزار اطلاع رسانی بیشتر بویژه در فضای مجازی برای نشر خاطرات و تبیین هرچه بیشتر ایثارگری ها و رشادت های رزمندگان شد.

گفتنی است در این مراسم پس از پخش از نماآهنگ بیانات رهبری و کلیپ گزارش تصویری مراحل جمع آوری و تدوین کتاب زخم های متبرک ، پیش روایت کتاب بعنوان مقدمه منتشر شده توسط نویسنده کتاب قرائت شد که فضای معنوی خاصی را درآیین رونمایی به همراه داشت.

رونمایی این کتاب توسط محمد صادق سرداری جانباز مخابرات منطقه تهران و برادر دو شهید که مقام معظم رهبری نیز مدتی قبل به منزل وی تشریف فرما شده بودند به همراه مهندس ملک جعفریان مدیرمخابرات منطقه تهران انجام پذیرفت.

برای دانلود فایل کتاب زخم های متبرک لطفا بر روی تصویر جلد کلیک فرمایید

 

گفتنی است این کتاب در قطع رحلی بزرگ با جلدگالینگور ودر 200 صفحه با دریافت شابک ، فیپا، شماره کتاب شناسی ملی و طی کردن سایر مراحل مرسوم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده آنتشار با شمارگان مورد نظر است.

متن قرائت شده نویسنده کتاب در این مراسم از نظر می گذرد با این توضیح که در نخستین دفتر از کتاب زخم های متبرک ، نگارش خاطرات بیش از 45 جانباز مخابرات منطقه تهران که از اوایل دهه هشتاد آغاز شده بود به انجام رسید و گردآوری و تدوین خاطرات سایر جانبازان معزز در زمره برنامه های بعدی شورای فرهنگی مخابرات منطقه تهران پس از انتشار دفتر اول قرار دارد.


پیش روایت

ما بها و خون بها را یافتیم
جانب جان باختن بشتافتیم
مولوی


قهرمانان داستان های واقعی پیش روی شما که در صفحات آینده کتاب به روایت لحظات رنج شیرین و زخم های متبرک شان پرداخته شده است، مردمانی هستند که در روزگاران نه چندان دور، جان برداشتند و به میدان معرکه زدند. آنها نیز همچون بسیار مردمان دیگر، جان عزیزشان برایشان شیرین بوده و هست. معنای خطر، داغ گلوله و ترکش، سرب آخته و نامردی گاز خردل را نیک می دانستند.

حب نفس داشته و عشق به فرزند و خانواده و فراق مادر و خم شدن کمر پدر، از زخمی که بر می داشتند را به خوبی می دانستند. هرچند سودای بازنگشتن و پرواز به ملکوت در سرشان بود اما بازگشتند با زخم هایی که هنوز هم مونس و همراهشان است.

برخی ریا می نامیدند بیان زخم هایشان را، برخی همچنان بدون پرونده ای از جراحت . با این اعتقاد که معامله با خدای خویش کرده اند بی هیچ مزد و منت. باری تمنا کردیم و تعلق داشتن شان به تمام مردمان این دیار را ، کمک برای ثبت ناب ترین لحظات عاشقی میان معبود و عبد را، نیازمندی جامعه و نسل های جدید و آینده به دانستن و پی بردن به عمق حادثه را معروض شدیم، اما کدام هنر است که بتواند ترسیم کند و راوی شود آنچه را که بر مظلوم ترین فرزندان پاک بشر گذشت؟ چگونه می توان توصیف کرد لحظات سخت جان کندن های مکرر را ؟ شرم دارد از ناچیزی خود این قلم که عاجز است از روایت نویسی برای جانبازانی که زخم را عین مرهم می دانند. آدمی مبهوت می ماند و تمام معادلات زندگی مادی در هم می ریزد وقتی می شنوی « درد خواهم، دوا نمی خواهم» و «یا این درد به صد هزار درمان ندهم»

راز خنده بر زخم ها را در صفحات آتی چون به چشم دل بخوانی هویدا می شود. صفحاتی که تشکیل شده است از مجموعه گفت و گوهای نه چندان طولانی با جانبازان و آزادگان عزیزی که تا همیشه ایام وامدار آنهاییم.
گردآوری مصاحبه هایی که از میانه های دهه هشتاد آغاز و تا به امروز ادامه یافت ، با حمایت های بی نظیر مدیران ارشد شرکت مخابرات ایران و تهران، شورای فرهنگی ، امور ایثارگران، اداره کل روابط عمومی، انجمن اسلامی و حوزه مقاومت بسیج مخابرات منطقه تهران صورت پذیرفت و ماحصل تلاش ها شد آنچه که پیش روی شما مخاطب گرامی قرار گرفته است.

در تهیه و گردآوری مجموعه حاضر از زحمات همکارانم در اداره انتشارات بویژه خواهران گرامی الهام خوشقدم و مولود گودرزی فر و امیرحسین جلالت و برادر خوبم علی اکبر ناظمی و محمدرضا حمزه پور از اداره امور ایثارگران بی نهایت تقدیر و سپاس دارم که با تمام وجود در این مسیر یار و مددکار بودند.

همچنین تشکر ویژه از تک تک جانبازان عزیزی دارم که زحمت جبران کمبودهای تصویری و افزودن بخش های دیگری از خاطرات خود را متحمل شدند و برای تمامی کسانی که در انتشار نخستین جلد از دفتر خاطرات جانبازان مخابرات منطقه تهران نقش آفرینی کردند و در فراخوان انتخاب نام کتاب وسایر امور مشارکت داشتند ، اجر و ثواب اخروی از پروردگار منان مسئلت داریم.

امید آن داریم تا با انتشار جلد های بعدی کتاب زخم های متبرک و با ثبت خاطرات سایر جانبازان عزیزمان ، میراث گرانبهای ارزش های هشت سال دفاع مقدس را برای نسل های آینده این مرز و بوم راقم شویم.

موسی الرضا شبرنگی

بهار 1398

 

دانلود فیلم رونمایی کتاب

 

عکس: علیرضا ترابی


١٥:٠٢ - پنج شنبه ٢٢ فروردين ١٣٩٨    /    عدد : ١٠٣٧٨١    /    تعداد نمایش : ٤٤٧


کاربر مهمان
1398/01/31 9:52
0
0
سلام : آقای شبرنگی واقعا زحمت کشیدید موفق و پیروز باشید . در ضمن یک سوال داشتم در مورد مسابقه انتخاب نام کتاب ( جانبازان و شهدا ) در سال 97 نتیجه مسابقه و هینطور نام کتابهای انتخابی را لطفا در سایت اعلام نماید . باتشکر/علی اکبر صفری اصانلو
کاربر مهمان
1398/01/24 17:44
0
1
دوران مجروحیت شهیدان که یکی آنان شهید فتح الله غرب سرخی هم کتابی ارجمند می شود هر چند در کتاب نگارش شده بچه های مخابرات قدری یاد شده .
کاربر مهمان
1398/01/24 17:41
0
1
با تشکر از کلیه همکارانی که در انتشار این کتاب نقش داشتند .
کاربر مهمان
1398/01/24 9:27
0
3
درود بر شما این کتاب به چه صورت توزیع می شود و آیا دفتر روابط عمومی مخابرات تهران این کتاب را برای فروش دراختیار علاقه مندان می گذارد؟
کاربر مهمان
1398/01/24 9:22
0
3
جناب آقای شبرنگی همکار گرامی براتون ارزوی موفقیت دارم دستتون دردنکنه مختاری
کاربر مهمان
1398/01/24 8:29
0
4
چه خوب نوشتید از زخمهای متبرکی که گویا ترین پیام فداکاری وجانبازی بهترین جوان های ما از جنگ حق علیه باطل است... شهیدان که رفتند ، پیک هایی فرستادند تا پیام آور رشادت های بی ریا و بی توقع آنان باشند .. بنام جانباز ... بی مزد بودو منت هر خدمتی که کردند - قلمتان مانا جناب آقای شبرنگی بزرگوار / زهرا خلیلی دبیرخانه دفتر حقوقی
کاربر مهمان
1398/01/24 7:58
1
5
آقای شبرنگی / همکار ارجمند / انتشار کتاب زخم های متبرک که بدون همت و قلم ارزنده شما ممکن نبود را تبریک میگویم و امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید ./مولود گودرزی فر
کاربر مهمان
1398/01/24 7:37
0
4
جانباز شهید زنده است/نجاتی
کاربر مهمان
1398/01/22 19:2
0
3
شبرنگی عزیز ممنون واقعا زحمت کشیدید دمتون گرم از همه عزیرانی که درجمع آوری نقش داشتند ممنون و سپاسگذاریم/جانبزرگی
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
دسته‌بندی اخبار داخلی

دسته بندی مطالب

اشتراک در خبرنامه پیام آنلاین

با عضویت در خبرنامه پیام آنلاین از آخرین مطالب بلاگ و رویدادهای مهم دنیا با خبر شوید