زندگينامه شهید مسعود بخششی        


     *نگاهی به زندگي شهید ناصر عاطف        *

بسم الله الرحمن الرحیم


 

ننام شهید : مسعود بخششی                                            نام عملیات : کربلای یک
نام پدر : عبدالله                                                          سن شهادت : 30 سال
تاریخ تولد : 12/4/1335                                                محل شهادت : مهران
محل خدمت : اداره کل مخابرات منطقه 6 (مرکز شهید مطهری)
محل تولد : دماوند                                                       آخرین سمت : مسؤول شبکه ی هوایی
تاریخ شهادت : 11/4/65                                                میزان تحصیلات : سوم متوسطه


خلاصه :

 در شهر دماوند بدنیا آمد (1/4/1335 ) و سال 1356 به استخدام شرکت درآمد ثمره ازدواجش 1 دختر و 2 پسر است
با شهادت چند تن از دوستان و همکاران، تحت تاثیر شدید قرارگرفته و تصمیم به حضور در جبهه گرفت و به آرزوی
خود در عملیات کربلای 1 رسید .

مزار : بومهن


زندگی نامه :
در شهرستان دماوند ، دیده به جهان گشود. دوران سربازی او در سالهای 54 تا 56 مقارن با جرقه های بیداری ملت و آغاز انقلاب بود. پس از پایان این دوره ، به استخدام شرکت مخابرات درآمد. در سالهای شروع انقلاب با پخش اعلامیه های حضرت امام و شرکت در مجالس ضد رژیم ، به عنوان یکی از سربازان گمنام امام در تمامی صحنه ها حضور فعال داشت ؛ و در همین زمان است که به ثبت دقایق انقلاب پرداخته اند؛ آلبوم عکسی که از او به یادگار مانده ، هدیه ای ارزشمند برای آیندگان است . از فعالیت های دیگر او در آن سالها ، ارتباط دائم با انجمن اسلامی دانشجویان مقیم آمریکا از طریق خواهرزاده اش بود، به نحوی که جزئیات اخبار نهضت اسلامی به طور روزمره به آنجا می رسید . سپس با حضور در کمیته ی استقبال از امام ، و شرکت مسلحانه در تمامی در گیری های روزهای 21 و 22 بهمن که منجر به آزادی زندان اوین و صدا و سیما از چنگال دژخیمان ستم شاهی شد، ادای تکلیف کرد.
با شروع جنگ تحمیلی ، در جبهه های غرب و جنوب کشور به جهاد ادامه داد ؛ تا این که در روز 11 تیر ماه سال 65 در جبهه های مهران و عملیات کربلای یک به شهادت رسید.
فرازی از وصیت نامه ی شهید:
برادران و خواهران! اکنون که این جنگ به ما تحمیل شده است و امام عزیز نوید پیروزی را داده است ، بر همه امت حزب الله است که از جنگ تحمیلی حمایت کنند ، و دشمنان اسلام را به خاک ذلت افکنند ؛ تا برای دیگران درس عبرت باشد. و این یک وظیفه شرعی است.
اگر چندین بار مرا بکشند و زنده ام کنند ، دست از امام نخواهم کشید ؛ زیرا او فرزند علی و حسین (ع) و ادامه دهنده راه ایشان است. من با امام بیعت بسته ام ، و تا آخر با او خواهم بود، همانند هفتاد و تن از یاران حسین (ع) .از خدای بزرگ خواهانم این توفیق را به من بدهد که ادامه دهنده ی راه ایشان باشم

 


 
روحش شاد
    راهش پر رهرو 
  و يادش گرامي باد